Nasi podopieczni

Kim są nasze dzieci?
To dzieci i młodzież pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych, wielodzietnych, często o niskim statusie materialnym. Fundacja prowadzi dla nich dwa dzienne domy: Dom św. Mikołaja i dom Pawła.  Ideą obu Domów jest wyrównywanie szans edukacyjnych, wychowawczych, emocjonalnych i społecznych. Stworzyliśmy dla dzieci Dom, w którym mogą czuć się bezpieczne i szczęśliwe, odkrywają pasje i zainteresowania, uczą się różnych form spędzania wolnego czasu, nadrabiają zaległości rozwojowe, podwyższają swoją samoocenę. Dzięki stworzeniu ciepłej i domowej atmosfery oraz codziennym wsparciu wykwalifikowanych pedagogów, dzieci zyskują pewność siebie oraz  wiarę w swoje możliwości.

Naszym celem jest zapewnienie im  poczucia bezpieczeństwa i akceptacji. Pod naszymi skrzydłami pozostają często nawet przez kilkanaście lat. W tym czasie jesteśmy świadkami  wzruszających zmian, jakie zachodzą wśród naszych podopiecznych dzieci.  Zaczynają poznawać swoje mocne strony, wzrasta ich samoocena, zaczynają odkrywać swoje marzenia i dążyć do ich spełnienia.

Nie możemy przedstawić tutaj wszystkich naszych dzieci, ale chcielibyśmy krótko zaprezentować kilkoro z nich.

Piotrek ma niezwykłą wyobraźnię, która się nie kończy.  Z pasją opowiada o swoich niezwykłych przygodach. Codziennie sam dojeżdża do nas kilka przystanków tramwajem.  Jest prawdziwym znawcą  komunikacji miejskiej w Warszawie. Zna wszystkie linie autobusowe i tramwajowe, jest mistrzem w planowaniu  organizacji drogi. Jego marzeniem jest zostanie w przyszłości motorniczym tramwaju.

Klaudia i Milenka to dwie urocze 10 letnie dziewczyny, które bardzo lubią razem godzinami bawić się w dom zabawkami czy ustawiać domino na stole w głównym pokoju Fundacji. Klaudia i Milena były głównymi bohaterkami wystawy fotograficznej pt. „Poza skrzydłami” organizowanej przez naszą Fundację. Świetnie odnalazły się w roli kuratorek wystawy.

Ania, jest jedną ze starszych podopiecznych Fundacji. Spokojna z dużym poczuciem humoru. Muzyka, szczególnie z Korei Południowej, jest jej największą pasją, o której chętnie rozmawia i zaraża innych. Słuchanie muzyki daje jej dużo spokoju i radości.

Do Domu Fundacji przychodzą również rodzeństwa. Zosia jest młodszą siostrą Mileny. Zawsze uśmiechnięta, zaraża swoją radością i uśmiechem innych, szczególnie dorosłych. W Fundacji mamy dużo lalek, które chętnie przebiera w różne sukienki. Bardzo lubi się bawić a w Domu Fundacji ma na to dużo przestrzeni. Zosia ma duży talent kulinarny i z wielką radością pomaga naszej kucharce w przygotowaniu obiadu dla dzieci.