Nasi podopieczni

Kim są podopieczne dzieci?

Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła prowadzi dwa dzienne domy dla dzieci pochodzących z rodzin o bardzo niskim statusie materialnym potrzebujących regularnego wsparcia pedagogów i psychologów.  Ideą obu Domów jest wyrównywanie szans edukacyjnych, wychowawczych, emocjonalnych i społecznych dzieci.  Dom Fundacji ,to przestrzeń w której podopieczni czują się bezpieczne i szczęśliwe, odkrywają pasje i zainteresowania, uczą się różnych form spędzania wolnego czasu, nadrabiają zaległości rozwojowe, podwyższają swoją samoocenę. Dzięki stworzeniu ciepłej i domowej atmosfery oraz codziennym wsparciu wykwalifikowanych pedagogów, dzieci zyskują pewność siebie oraz  wiarę w swoje możliwości, dzięki czemu mają szansę na życie z dala od niezdrowych schematów ich rodzin.

Piotrek ma niezwykłą wyobraźnię, która się nie kończy.  Z pasją opowiada o swoich niezwykłych przygodach. Codziennie sam dojeżdża do nas kilka przystanków tramwajem.  Jest prawdziwym znawcą  komunikacji miejskiej w Warszawie. Zna wszystkie linie autobusowe i tramwajowe, jest mistrzem w planowaniu  organizacji drogi. Jego marzeniem jest zostanie w przyszłości motorniczym tramwaju.

Klaudia i Milenka to dwie urocze 10 letnie dziewczyny, które bardzo lubią razem godzinami bawić się w dom zabawkami czy ustawiać domino na stole w głównym pokoju Fundacji. Klaudia i Milena były głównymi bohaterkami wystawy fotograficznej pt. „Poza skrzydłami” organizowanej przez naszą Fundację. Świetnie odnalazły się w roli kuratorek wystawy.

Ania, jest jedną ze starszych podopiecznych Fundacji. Spokojna z dużym poczuciem humoru. Muzyka, szczególnie z Korei Południowej, jest jej największą pasją, o której chętnie rozmawia i zaraża innych. Słuchanie muzyki daje jej dużo spokoju i radości.

 

Gabrysia ma 7 lat. Codziennie jak przychodzi do Domu Fundacji pełną energią i otwartością wtula się w nas na powitanie. Kiedyś milcząca, teraz lubi snuć opowieści. Z ciekawością przyglądamy się jak wydobywa się z niej jej charakter – zadziorne i coraz śmielsze spojrzenie, psotność i beztroska. Od września Gabi będzie już pierwszoklasistką!